k122 - Katedra technologie staveb
Úvodní stránka Exkurze a semináře K122 Diagnostické centrum ČVUT Příprava, realizace a provoz staveb (L)Technologie staveb R (122TSR)
Postup zkoušky:
Test bude složen z otázek z přednášené látky.
1. Krátký test:
Celková doba trvání testu je 15 – 20 minut, odpovědi musí být proto stručné a výstižné. Zkoušený, který je v testu hodnocen F ve zkoušce nepokračuje a je celkově hodnocen klasifikačním stupněm F. Při vypracovávání testu nesmí zkoušený kromě čistého nepopsaného papíru (A4), psacích potřeb a kalkulačky použít žádné další pomůcky. Odpověď je hodnocena pouze jako správná, nesprávná nebo částečně správná. Otázky obdrží zkoušený vytištěné, nebo budou promítnuté. Zkoušený bude odpovídat podle pořadí (1 – 10), otázku označí číslem a bude následovat odpověď, otázku nebude opisovat.
Hodnocení testu: (s ohledem na dosavadní výsledky upraveno)
- A: 9 - 10 správných odpovědí
- B: 8 - 8,5 správných odpovědí
- C: 7 - 7,5 správných odpovědí
- D: 6 - 6,5 správných odpovědí
- E: 5 - 5,5 správných odpovědí
- F: méně než 5 správných odpovědí (to snad ani nelze).
2. Příklady:
Příklady budou zejména z cvičené látky, ale i přednášené.
Zkoušený příklady obdrží vytištěné či promítnuté. Celková doba trvání řešení příkladů je 30 – 45 minut. Zkoušený, který je v příkladech hodnocen F ve zkoušce nepokračuje a je celkově hodnocen klasifikačním stupněm F. Při vypracovávání příkladů nesmí zkoušený kromě čistého nepopsaného papíru (A4), psacích potřeb a kalkulačky použít žádné další pomůcky, veškeré potřebné údaje (včetně vzorců) budou součástí zadání. Zkoušený označí číslo příkladu a bude následovat odpověď, zadání nebude opisovat.
Hodnocení příkladů:
- A: 3 správně vyřešené příklady
- B: 2,5 správně vyřešených příkladů (tedy 2 úplně + 1 částečně nebo s chybou)
- C: 2 správně vyřešené příklady
- D: 1,5 správně vyřešených příkladů (tedy 1 úplně + 1 částečně nebo s chybou)
- E: 1 správně vyřešený příklad
- F: méně než 1 správně vyřešený příklad
Pro hodnocení je rozhodující počet správně vyřešených příkladů, nelze tedy mít částečně vyřešené 3 příklady a očekávat hodnocení D, zkoušený bude hodnocen F)
3. Ústní zkouška
Zkoušený, který úspěšně absolvuje test i příklady (nesmí být ani z jedné části hodnocen F) se podrobí ústní zkoušce. U ústní zkoušky nesmí být hodnocen F (v tomto případě je celkově hodnocen F).
Celkové hodnocení je výsledkem všech částí, nemusí se ale jednat o aritmetický průměr.
Před zahájením ústní části student představí zkoušejícímu své zadání na PRJ 1 (ve formě studie).
Student dostane dvě otázky, u první si sám zvolí téma, u druhé vše určuje zkoušející. Studentovi, jehož test i příklady se hodnocením příliš neliší, může (ale nemusí) být zkoušejícím navržena celková známka (A – E), kterou student může přijmout (v tom případě nebude absolvovat ústní část), nebo nemusí (potom bude absolvovat ústní část). O pořadí studentů u ústní zkoušky rozhoduje zkoušející.
Poznámka:
V případě distanční výuky (bez možnosti účasti studujícího na zkoušce) bude zkouška probíhat formou testu v prostředí MS TEAMS.
|