Úvod Věda a výzkum Granty a projekty Tvorba výukových pomůcek pro předmět Manažerství kvality

Tvorba výukových pomůcek pro předmět Manažerství kvality

Projekt: Tvorba výukových pomůcek pro předmět "Manažerství kvality ve stavebnictví"

Garant: FOND ROZVOJE VYSOKÝCH ŠKOL, projekt FRVŠ č. 525/2009/G1

Řešitel: Rostislav Šulc

Anotace:

Projekt Tvorba výukových pomůcek pro předmět "Manažerství kvality ve stavebnictví" směřuje k seznámení studentů s problematikou v oblasti manažerství kvality ve stavebnictví. Vycházíme z platných norem ČSN EN ISO 9001. Cílem je aplikovat požadavky normy v oblasti stavebnictví, a to především v provádění kontroly kvality na stavbách, analýzy procesů systému manažerství kvality. Budeme vycházet především z praktických zkušeností. Jak je definována politika kvality, cíle kvality, zpracované organizační schéma, vzdělávání pracovníků s cílem zachytit současný světový trend (motivace pracovníků ze strany managera, odměny, potřebné školení k daným profesím na stavbě, efektivní komunikace a týmová spolupráce), provádění měření na stavbách, zabezpečení kvality od realizace staveb po splnění požadavků zákazníka, trvalé zlepšování procesů v systému řízení kvality.

Výstupy:

• Závěrečná zpráva (PDF, 768 kB)
  • Ukázkový vypracovaný protokol ze cvičení - Odrazový tvrdoměr (PDF, 833 kB)